Pomysł na stworzenie Polskiego Yacht Klubu w Chicago zrodził się w 2009 roku. Celem tego nowego klubu jest popieranie i rozpowszechnianie żeglarstwa wśród chicagowskiej Polonii. Wiele czasu spędziliśmy na rozmowach dotyczących organizacji i na dyskusjach o programie nowego klubu. To Targi Żeglarskie “Strictly Sail”, które odbyły się 31 stycznia 2010 roku zmobilizowały nas do działania. Po tych Targach doszło do spotkania, podczas którego już na poważnie przedyskutowaliśmy potrzebę założenia nowego żeglarskiego klubu w Chicago. Jerzy Stachijuk i Aleksandra Terlik naszkicowali projekt naszego logo. Za sterem całego przedsięwzięcia stoi Marzena Oberski, sternik jachtowy i instruktor żeglarstwa.

 

Pierwszy sezon działalności - rok 2010 - był dość udany. Wiele pływaliśmy, braliśmy udział w regatach i organizowaliśmy spotkania braci żeglarskiej. Zdecydowanych kolorów nabrał rok 2011, kiedy to zorganizowaliśmy wieczór pod hasłem "Noc Mazurska w Chicago". Naszym gościem był wtedy Grzegorz "Gooroo" Tyszkiewicz wspaniale śpiewający szanty. Gooroo stworzył nam wtedy prawdziwie żeglarski nastrój takimi piosenkami jak "Morskie pogody" czy "Wróćmy nad jeziora". 

 

Rok 2012 rozpoczęliśmy uczestnictwem w Wagner Sailing Rally na Beef Island BVI. Kulminacyjnym punktem tego niezwykłego zlotu żeglarzy polonijnych było wmurowanie tablicy pamiątkowej poświęconej Władysławowi Wagnerowi - pierwszemu Polakowi, który opłynął świat pod polską banderą. To niezapomniane wydarzenie zaowocowało nowym pomysłem: na naszym zebraniu w dniu 3 marca 2012 roku postanowiliśmy organizować serie spotkań o tematyce żeglarskiej. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w Art Gallery Kafé dnia 30 marca 2012 r. Naszym gościem był Kapitan Krzysztof Kamiński, który wraz z załogą na jachcie Husaria odbył rejs z Vancouver przez Kanał Panamski do Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Opowieści Kapitana Kamińskiego o jego pełnej przygód i wrażeń wyprawie były szalenie ciekawe i interesujące

 Polish Yacht Club Chicago 

14 Kwietnia 2018. Wybory Sprawozdawczo Wyborcze.

Drodzy członkowie i sympatycy Polish Yacht Club Chicago. Składamy gorące podziękowania za 3 lata wspólnej pracy dla odchodzącego Zarządu. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie swojego wolnego czasu i liczymy na dalszą współpracę przy następnych projektach. 13 kwietnia 2018 roku odbyło się spotkanie sprawozdawczo – wyborcze. Zgodnie z zasadami nowego Statutu PYCC zostały przeprowadzone wybory do Zarządu klubu. W wyniku głosowania wybraliśmy nowy Zarząd w skład którego wchodzą:

Komandor:
Marzena Oberski
1 Vice Komandor:
Dariusz Buchart
2 Vice Komandor:
Zbigniew Mroziński
Skarbnik:
Jadwiga Rup
Sekretarz:
Urszula Holc

Komisja Rewizyjna:
Marcin Vogiel
Jerzy Ocytko
Dariusz Łącz

Komisja Statutowa:
Leszek Rzepecki
Iwona Puc
Dorota Lipski
Waldemar Nikliński
Jan Worwąg

Wszystkich nowych członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Statutowej witamy na pokładzie i życzymy owocnej współpracy. Miejmy nadzieje że nadchodzące 3 lata przyniosą nam dużo wspaniałych pomysłów i wydarzeń.

Event

 

Donation

wejdź na facebook PYCC

BLOG

Sat

02

Dec

2023

Bal Zeglarski

Sat

28

Oct

2023

Mlyn w Chicago

Fri

03

Feb

2023

Shanties w Chicago

Sat

03

Dec

2022

Bal Zeglarski